Достапни линкови

Пекинг: Кинески владини претставници ќе разговараат со лидерот на Тибет Далај Лама


Кинески владини претставници, во наредните денови ќе остварат средба со претставници на лидерот на Тибет во егзил Далај Лама, јави кинеската агенција Ксинхуа. Други детали не се соопштени. Далај Лама ја поздравил ваквата кинеска понуда, изјави неговиот портпарол.
XS
SM
MD
LG