Достапни линкови

Техеран: Петмина осудени на смрт обесени во Иран


Пет осуденици на смрт денеска се обесени во Иран а на петмина други осуденици на смрт, семесјтвата на жртвите им простиле и тие се вратени во ќелијата, пишува денешен Иран Дејли. Роднините на жртвата, според исламскиот закон, можат да им простат на убијците во замена за пари.
XS
SM
MD
LG