Достапни линкови

Багдад: Воени авиони неутрализирале курдска позиција во северен Ирак


Турските сили потврдија дека дека воени авиони неутрализирале сомнителна курдска позиција во сверен Ирак. Според денешното соопштение од таа позиција курдксите милитанти, планирале терористички операции на турска територија
XS
SM
MD
LG