Достапни линкови

Вашингтон: Денеска разговори Буш - Абас


Aмериканскиот претседател Џорџ Буш денеска во Вашингтон ќе разговара со својот палестински колега Махмуд Абас.Како што јавуваат агенциите, целта на средбата ќе биде можноста за унапредување на палестинско-израелските преговори. Абас ќе се сретне со членови на Конгресот, а најавена е и работна вечера со американската државна секретарка Кондолиза Рајс.
XS
SM
MD
LG