Достапни линкови

Ливерпул: Автогол на Ливерпул во последната секунда за „реми“ со Челзи


За љубителите на фудбалот информација дека синоќа во првиот меч од полуфиналето на лигата на шампионите Ливерпул и Челзи играа нерешено 1-1. Поведе Ливерпул со голот на Кајт во 43- та минута, а изедначи Ријсе со автоголот буквално во последната секунда на натпреварот. Во второто полуфинале вечер играат Барселона и Манчестер Јунајтед.
XS
SM
MD
LG