Достапни линкови

Вашингтон: Палестинскиот претседател Махмуд Абас и јорданскиот крал Абдула во посета на САД


Денеска во Вашингтон се одржуваат неколку средби на високо ниво во врска со блискоисточниот мировен процес. Палестинскиот претседател Махмуд Абас ќе разговара со американскиот државен секретар Кондолиза Рајс, а претседателот Џорџ Буш ќе се сретне со јорданскиот крал Абдула. Рајс ги интензивира напорите за постигнување израелско- палестински договор до крајот на мандатот на администрацијата на Буш, во јануари идната година.
XS
SM
MD
LG