Достапни линкови

Вашингтон: Посета на палестинскиот лидер Махмуд Абас


Палестинскиот лидер Махмуд Абас пристигна во посета на Соединетите Држави во обид да се покрене израелско – палестинскиот мировен процес. Абас утре ќе има средба со американскиот претседател Џорџ Буш, а предвидени се разговори и со државниот секретар Кондолиза Рајс.
XS
SM
MD
LG