Достапни линкови

Њујорк: Кризата меѓу Русија и Грузија за Абхазија пред Советот за безбедност


Советот за безбедност на Обединетите Нации денеска ќе расправа за кризата меѓу Русија и Грузија во врска со отцепениот регион Абхазија. Грузија вчера ја обвини Русија за соборување на едно без-пилотно летало над Абхазија, но Москва ги дематира ваквите тврдења.
XS
SM
MD
LG