Достапни линкови

Кувајт: Министерски состанок на земјите соседи на Ирак


Во Кувајт денеска се одржува министерски состанок на земјите соседи на Ирак и светските сили. Главна тема е како да се помогне стабилизацијата на Ирак, а ирачкиот премиер Нури Ал Малики побара од соседите да отворат амбасади во неговата земја и да му ги простат долговите на Ирак. На состанокот учествува и американскиот државен секретар Кондолиза Рајс.
XS
SM
MD
LG