Достапни линкови

Вашингтон: Јорданскиот крај Абдула на средба со американскиот претседател Џорџ Буш


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска во Белата кука ке оствари средба со Јорданскиот крал Абдула.Се очекува тие да разговараат за Америчко-јорданските односи,за напорите да се реши Израелско-палестинскиот конфликт,ситуацијата во либан и за други регионални прашања.
XS
SM
MD
LG