Достапни линкови

Прага: Македонија нема да мора да чека нов самит на НАТО за покана, изјави Курт Вокер


Новиот американски преставник во НАТО Курт Вокер како втор американски приоритет по Авгнистан, ги наведе Косово и проширувањето на Алијансата кон Западни Балкан. Тој во интервју за чешкиот весник Хосподарске новини изјави дека Македонија нема да мора да чека некој нов самит на НАТО и дека ќе добие покана веднаш доколку со Грција го реши проблемот со името, а според негово мислење тоа ќе се случело набргу.
XS
SM
MD
LG