Достапни линкови

Авганистан: Хавиер Солана во посета на Авганистан


Во посета на Авганистан е евро комесарот за надворешна и безбедносна политика Хавиер Солана со цел подготовка на јунската конференција во Париз посветена на меѓународна помош за Авганистан. Во меѓувреме авганистанската власт соопшти дека во серија судири и воздушни напади на југот на земјата загинале 11 талибански милитанти, а биле ранети 5 војници.
XS
SM
MD
LG