Достапни линкови

Багдад: Ирачкото раководство обединето како никогаш до сега, изјави Кондолиза Рајс


Ирачкото раководство е обединето како никогаш досега, изјави американскиот државен секретар Кондолиза Рајс по не најавената
посета на Багдад. Рајс рече дека се создал политички центар околу премиерот Малиќи како подршка во борбата против шиитските милитанти на Муктада ал Садр.
XS
SM
MD
LG