Достапни линкови

Гана: Инфлацијата на цените на храната може да и наштети на борбата против сиромаштијата


Глобалното зголемување на цените на храната може да им наштети на светските напори во борбата против сиромаштијата изјави вчера генералниот секретар на ОН Бан ки мун. На отварањето на конференцијата за трговијата и развојот во Гана , Бан рече дека постојаното зголемување на цените особено на житарките може да ги загрози плановите на ОН кои треба да се остварат до 2015 година.
XS
SM
MD
LG