Достапни линкови

Куала Лумпур: Малезија повика да не се политизираат ОИ


Малзија денеска повика да не се политизираат Олимписките игри откако Олимпикиот факел пристигна во главниот град Куала Лумпур, каде на села се зголемени мерки на безбедност. Факелот се чува на тајна локација пред неговото појавување во јавноста во понеделник.Околу илјада полицајци ке бидат распоредени долж 16 километарската рута преку која тој ке биде пренесуван.
XS
SM
MD
LG