Достапни линкови

Мадрид: Деветмина загинати во сообраќајна несреќа


Во Шпанија во автобус кој превезувал фински туристи во судар со друго возило загинале девемина луге додека 20 се повредени. Несреката е случила синка на автопат во шпанскиот регион Коса Дел Сол .
XS
SM
MD
LG