Достапни линкови

Техеран: Цената на суровата нафта сеуште многу ниска, изјава на Ахмадинеџад


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад изјави денеска дека цената на суровата нафта која вчера достигна рекордно ниво од сто и петнаесет долари за барел, е се уште многу ниска. Според Ахмадинеџад, нафтата е стратегиска стока и затоа треба да ја добие вистинската вредност. Осумдесет насто од иранскиот извоз е во нафта.
XS
SM
MD
LG