Достапни линкови

Вашингтон: Буш и Браун се согласија на обединување за иранската нуклеарна програма


Американскиот претседател Џорџ Буш и британскиот премиер Гордон Браун се согласија на обединување на напорите на нивните земји со цел да го спречат Иран да дојде до нуклеарно оружје. На заедничката прес конференција во Вашингтон, Браун навести дека наскоро би можело да дојде до построги европски санкции против Иран.
XS
SM
MD
LG