Достапни линкови

Њујорк: Иранската мисија во ОН ги отфрли обвинувањата дека ги подржува бунтовниците во Ирак


Иранската мисија во Обединетите нации издаде соопштение во кое ги отфрла американските обвинувања дека Иран ги поддржува бунтовниците во Ирак. Обвинувањата се лажани, се наведува во соопштението, во кое се додава дека Соединетите држави досега не понудиле ниту еден доказ отиТехеран стоел зад насилствата во Ирак.
XS
SM
MD
LG