Достапни линкови

Либија: Владимир Путин е во посета на Либија


Рускиот претседател Владимир Путин е во посетата на Либија. Како што јавуваат агенциите се очекува таа да ја зајакне економската соработка меѓу двете земји, особено откако Либија го отвори својот пазар кон светот по скоро една година санкции. Ова е прва посета на Либија од страна на еден водач на Кремљ од 1985 година.
XS
SM
MD
LG