Достапни линкови

Скопје: Средба на Црвенковски и Груевски пред посетата на Нимиц


Претседателот на Македонија Бранко Црвенковски денеска ќе се сретне со премиерот Никола Груевски.
Соопштено е дека средбата ќе се одржи во Кабинетот на претседателот Црвенковски со почеток во тринаесет часот. Веројатно ќе се разговара за најавената утрешна посета на медијаторот во македонско грчкиот спор околу името Метју Нимиц.
XS
SM
MD
LG