Достапни линкови

Газа: Убиени четворица милитанти на Хамас и двајца израелски војници


Четворица милитанти на Хамас и двајца израелски војници биле убиени во интензивните престрелки кои се случиле денеска во Појасот Газа. Најновите насилства избувнаа, откако во вчерашниот израелски воздушен напад врз Газа бил убиен еден активист на радикалното исламистичко движење Џихад.
XS
SM
MD
LG