Достапни линкови

Индија: Најмалку 40 ученици загинале во сообраќајна несреќа


Најмалку четириесет ученици загинале во западна Индија кога нивниот автобус се урнал од мост на еден канал. Во автобусот имало над шеесет деца. Спасени биле четири од нив, додека пресотанатите дваесет се водат како исчезнати.
XS
SM
MD
LG