Достапни линкови

Москва: Тридневна посета на претседателот на палестинската власт


Претседателот на палестинската власт Махмуд Абас ја започнува тридневната посета на Русија за време на која ќе разговара за рускиот план за одржување изарелско палсетински мировни разговори во јуни годинава во Москва. Рускиот амабсадор во Обединетите нации Виталиј Чуркин изјави дека овие разговори ќе ги засилат напорите за изнаоѓање блискоисточно мировно решение до крајот на годинава.
XS
SM
MD
LG