Достапни линкови

Скопје: Германскиот претседател Хорст Келер во посета на Македонија


Претседателот на Сојузна Република Германија Хорст Келер на покана од неговиот македонски колега Бранко Црвенковски, од денеска ќе престојува во дводневна официјална посета на Македонија. Освен со Црвенковски, Келер ќе се сретне и со премиерот Никола Груевски, со претставници на политички партии, на невладиниот сектор и на верските заедници, а ќе посети и повеќе образовни и културно историски обележја во земјава.
XS
SM
MD
LG