Достапни линкови

Москва: Махмуд Абас треба да допатува во посета на Москва


Палестинскиот претседател Махмуд Абас денеска ќе допатува во тридневна посета на Москва. Се очекува во разговорите со руските претставници главна тема да биде понудата на Русија за одржување израелско- палестински мировни разговори во јуни во Москва.
XS
SM
MD
LG