Достапни линкови

Њујорк: Цената на нафтата достигна цена од 114 долари


Цената на нафтата постигна нов рекорд. На њујоршката берза барел црно злато се продаваше за нешто повеќе од 114 долари. Според аналитичарите, причина за тоа е слабиот долар, како и зголемената побарувачка од Кина и Индија.
XS
SM
MD
LG