Достапни линкови

Загреб: Посета на германскиот претседател Хорст Келер


Германскиот претседател Хорст Келер денеска ja започнува петдневната посета на Хрватска и Македонија. Тој од денеска ќе престојува во Загреб, а во среда Келер ќе допатува во тридневна посета на Македонија, каде што ќе разговара со највисоките официјални лица. Келер за време на посетите, како што јавуваат германските медиуми, ќе даде поддршка на процесот на реформите во двете земји.
XS
SM
MD
LG