Достапни линкови

Москва: Дводневен конгрес на Обединета Русија


Најголемата руска партија Обединета Русија го започна дводневниот конгрес на кој се очекува Владимир Путин да биде избран за нов партиски шеф откако ќе му истече претседателски мандат на седми идниот месец. Путин веќе соопшти дека ќе биде премиер на Русија откако Дмитри Медведев ќе стане нов шеф на државата.
XS
SM
MD
LG