Достапни линкови

Атина: Уништен автомобил на Саудиска Арабија во експлозија


Автомобил на амбасадата на Саудиска Арабија во Грција бил уништен во денешениот напад во Атина. До ова дошло откако неколку метални садови со бензин експлодирале под возилото. Во нападот никој не бил повреден, а одговорноста за него ја презеде анархистичката група Келии на субверзија.
XS
SM
MD
LG