Достапни линкови

Кандахар: Најмалку 11 авганистански полицајци загинале во талибански напад


Најмалку единаесет авганистански полицајци загинале во синоќешниот напад на талибанците врз една полициска станица во провинцијата Кандахар. Јужните делови на Авганистан се постојана цел на талибанците против владините сили.
XS
SM
MD
LG