Достапни линкови

Загреб: Германскиот претседател Хорст Келер во посета на Хрватска


Претседателот на Германија Хорст Келер денеска ке пристигне во Хрватска,каде ке оствари средба со неговиот хрватски колега Стипе Месич.Во рамки на посетата предвидено е Келер да се сретне и со премиерот и претседателот на собранието на Хрватска Иван Санадер и Лука Бебич.По Хрватска,на покана на македонскиот претседател Бранко Црвенковски,германскиот претседател Келер ке ја посети и Македонија.
XS
SM
MD
LG