Достапни линкови

Њујорк: Косово топ тема на разговорите Бан Ки Мун - Рупел


Министерот за надворешни работи на Словенија Димитриј Рупел изјави дека со генералниот секретар на Обеднитетите Нации Бан Ки Мун во Њу Јорк разгоаварале за Косво. Потребно е заедничко делуавње да се решаваат проблемите рече Рупел, кој очекува во наредната недела да има уште неколку разговори како понатаму да се средуваат работите, бидјки како што посочи претстојат избори во Србија . Рупел од Њу Јорк патува во Вашингтон каде утре разговара со американскиот државен секретар Кондолиза Рајс.
XS
SM
MD
LG