Достапни линкови

Вашингтон: САД немаат намера да го нападнат Иран


Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека нема намера да го нападне Иран, но оти Соединетите Држави ќе ги заштитат американците и ирачаните од акциите на иранците во Ирак. Во интервју за телевизијата Еј Би Си, Буш сепак оцени дека сите опции се отворени, вклучувајки ја и употребата на сила, иако тој преферира дипломатски мерки.
XS
SM
MD
LG