Достапни линкови

Багдад: Најмалку 13 милитанти убиени во судири во реонот Садр Сити


Најмалку 13 милитанти биле убиени во најновите судири во реонот на Садр Сити во Багдад. Американските и ирачките сили, со подршка од воздух, од синоќа водат жестои борби со приврзаниците на шиитскиот верски лидер Моктада Ал Садр, јавија агенциите.
XS
SM
MD
LG