Достапни линкови

Вашингтон: САД и ЕУ пријатели на Србија, изјави Кондолиза Рајс


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс, по разговорите со шефот на германската дипломатија Франк Валтер Штајнамер во Вашингтон, изјави дека Соединетите Држави и Европската Унија се пријатели на Србија, но оти мора да се дозволи развој на Косово како независна држава. Штајнамер нагласи дека Балканот треба да биде стабилен и оти во таа смисла клучна е стабилизацијата на Косово, што не е лесна задача.
XS
SM
MD
LG