Достапни линкови

Њујорк: Генералниот секретар на ОН нема да присуствува на отворањето на ОИ


Претставници на Обединетите нации соопштија дека генералниот секретар Бан Ки Мун нема да присуствува на отворањето на Олимписките игри во Пекинг. Меѓутоа, ваквата одлука на Мун, според истиот извор, не е поврзана со западните критики до кинеските власти поради нередите во Тибет и кршењата на човековите права.
XS
SM
MD
LG