Достапни линкови

Скопје: Македонија против Холандија во рамките на Дејвис купот во тенис


Во рамките на натпреварите од првата Евро-африканска зона на „Дејвис купот“, македонската тениска селекција од денеска до 13 април на тениските терени во Градскиот парк во Скопје ја пречекува репрезентација на Холандија.Во сингл натпревари, македонскиот репрезентативец Лазар Магдинчев денеска ќе игра против холандскиот тенисер Робин Хасе, а најдобриот македонски тенисер Предраг Русевски со Тимо Де Бекер.
XS
SM
MD
LG