Достапни линкови

Багдад: Најмалку четири лица загинале во американски воздушен напад


Во американски воздушен напад врз Садр Сити во Багдад загинале најмалку 4, а биле ранети 6 лица. Целта на нападите се милитаните кои стрелаат врз американските трупи. Две од жртвите, според локалната полиција биле деца.
XS
SM
MD
LG