Достапни линкови

Кандахар: Најмалку осум лица загинаа, а 22 се повредени во самоубиствен напад


Најмалку 8 лица загинаа а 22 се повредени во самоубиствен напад во авганистанскиот град Кандахар. Иако, според полицијата цел на нападот бил конвој на НАТО, нема жртви меѓу војниците на алијансата.
XS
SM
MD
LG