Достапни линкови

Вашингтон: ММФ ги намали предвидувањата за глобален економски раст


ММФ ги намали предвидувањата за глобален економски раст и соопшти дека Соединетите Држави се движат кон рецесија. Фондот очекува растежот оваа година да изнесува 3,7 насто. Вината за намалениот раст е хипотекарната кризата во Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG