Достапни линкови

Брисел: ЕУ бара Русија да ги промени отежнатите услови за добивање руска виза


Дипломатите од сите земји членки на Европската Унија упатиле писмо до руските власти барајќи од нив да ги променат најновите прописи со кои значително се отежнува добивањето руски визи за граѓаните од Унијата. Како што јавуваат агенциите, неколку стотини граѓани на Унијата кои работеле во Русија биле принудени да ја напуштат земјата, откако стапиле во сила новите законски прописи минатата година.
XS
SM
MD
LG