Достапни линкови

Каиро: Починал лидерот на Ал Каеда во Египет Абу Обеида Ал Масри


Висок претставник на американското биро за борба против тероризмот соопшти дека лидерот на Ал Каеда во Египет Абу Обеида Ал Масри починал. Ал Масри беше помошник на Осама Бин Ладен, а се смета дека неговото крило од организацијата е договорно за нападите на американските сили во Авганистан и во племенските области на Пакистан.
XS
SM
MD
LG