Достапни линкови

Софија: Спорот за името меѓу Македонија и Грција треба да се реши што побрзо


Спорот за името меѓу Македонија и Грција треба да се реши што побрзо изјави бугарскиот министер за надворешни работи Ивајло Калфин по средбата со грчката министерка за надворешни работи Дора Бакојани. Тоа прашање треба да биде решено што е можно побрзо, бидејќи ние сме заинтересирани движењето на Македонија кон НАТО и Европската унија да продолжи, изјави Калфин.
XS
SM
MD
LG