Достапни линкови

Лондон: Ливерпул и Челзи први полуфиналисти во Лигата на шампионите


За љубителите на фудбалот информацијата дека Ливерпул и Челзи се првите полуфиналисти во лигата на шампионите. Синоќа Ливерпул го победи Арсенал со 4-2, а Челзи беше подобар од Фенербахче совладувајќи го со 2-0.
XS
SM
MD
LG