Достапни линкови

Москва: Посета на генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун


Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун денеска ќе ја посети Москва, каде што ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин и со неговиот наследник Дмитриј Медведев. Основни теми на разговорите ќе бидат ситуациите во кризните региони, како што се Косово, Блискиот Исток, Абхазија, а ќе стане збор и за соработката меѓу Русија и ОН.
XS
SM
MD
LG