Достапни линкови

Атина: Бакојани изразила незадоволство од изјавата на Даниел Фрид


Грчката шефица на дипломатијата Дора Бакојани изразила незадоволство од изјавата на американскиот помошник државен секретар Даниел Фрид дека постои македонска нација и македонски јазик. Такви изјави не помагаат за решавање на спорот меѓу Атина и Скопје, оценила Бакојани, додавајки дека Грција нема да биде вовлечена во таков вид дискусии.
XS
SM
MD
LG