Достапни линкови

Приштина: Потпишан новиот предлог устав на Косово


Косовските власти го потпишаа предлогот на новиот устав на Косово кој ќе биде усвоен во наредните неколку седмици. Претседателот на опозиционата Алијанса за иднината на Косово и поранешниот премиер Рамуш Харадинај негативно ги опценија опрвите сто дена од работата на Владата на Хашим Тачи.
XS
SM
MD
LG