Достапни линкови

Призрен: Косовската влада ќе работи за доброто на сите граѓани, оценка на Хашим Тачи


Премиерот на Косово Хашим Тачи денеска во Призрен оцени дека косовската влада, и во иднина ќе работи за доброто на сите граѓани вклучително и србите. Зборувајки за изборите во Србија, Тачи не одговори директно дали тие ќе се одржат и на Косово, но повторни дека Косово е независна држава.
XS
SM
MD
LG