Достапни линкови

Ерусалим: Средба меѓу палестинскиот претседател Абас и израелскиот премиер Олмерт


Палестинскиот Претседател Махмуд Абаз и израелскиот Премиер Ехуд Олмерт денеска ќе се сретнат во Ерусалим на разговори за тоа колку обврски се исполнети од мировниот план. Според планот, Израел треба да ги острани нелегалните населби и да ги олесни патните рестрикции, додека палестниците треба да се справат со милитантите.
XS
SM
MD
LG